ŻEGLARSKIE OSCARY PO RAZ TRZECI

Laureaci Konkursu Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2017.

W niedzielę 19 listopada w Domu Kultury w Szarowie odbyła się Gala finału konkursu ,,Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2017”.

W miłej żeglarskiej atmosferze zaprezentowano zgłoszone do konkursu wnioski z których Kapituła Konkursu przyznała następujące nagrody:                                                                                                                                             

 

  1. W kategorii Rejs Morski  - Przyznać nagrodę Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2017  -  dla rejsu zgłoszonego przez Panią Aleksandrę Januś. Rejs odbył się w dniach od 23.09.2017 r. do 30.09.2017 r. pod nazwą Żeglarze Mórz Południowych na trasie Ateny-Poros-Hydra-Poros-Perdika-Ateny. Celem rejsu było zdobycie doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu rejsu morskiego jako skipper oraz zaszczepić w młodych ludziach miłość do morza, fal i żeglarskiej przygody z nutką morskich opowieści. Kapitanem był Piotr Dumanowski. Przepłynięto 139 Mm.

 

  1. W kategorii Rejs szkoleniowy dla dzieci i młodzieży przyznać nagrodę dla Fundacji Szansa z Sygneczowa  gm. Wieliczka – zgłaszający – Jarosław Toboła, za spływ Żaglowy z Tyńca do Mogiły w dniu 16.06.2017 r.

 

  1. W kategorii Osobowość Żeglarska Roku Powiatu Wielickiego 2017 przyznać ten tytuł dla Pana Macieja Kurowskiego z Wieliczki. Zgłoszenia dokonała Pani Magdalena Borkowska.

 

  1. Ponadto Kapituła postanowiła przyznać Nagrodę Specjalną Konkursu Rejs Roku Powiatu Wielickiego 2017, dla Szkoły Podstawowej w Szarowie za wspieranie rozwoju żeglarstwa w Powiecie Wielickim w 2017 roku.

 

Gościem Honorowym Gali był Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Kapitan Żeglugi Wielkiej – Władysław Dąbrowski. Pan Prezes w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z takiej inicjatywy na terenie powiatu wielickiego i wyraził nadzieję że być może podobne działania da się upowszechnić w innych powiatach małopolski.

Naszą Galę zaszczycił również swoją obecnością Pan Stefan Wydziałkiewicz – V-ce Komandor Yacht Klubu Polski Kraków.

Nagrody wręczyli - Prezes KOZŻ Władysław Dąbrowski i Adam Kociołek - Komandor YCS.

Całą imprezę uświetniał tak jaki w poprzednich latach ,,Zespół Szantowy” w składzie: Bogdan Czyż, Marcin Gruszecki i gościnnie Mariusz Tracz, oraz chórek  ze Szkoły Podstawowej w Szarowie w składzie - Aleksandra Kowalska, Maja Talaga, Marika Wątorek, Anna Guzik, Wiktoria Czapka, Angelika Kowal, Hubert Cieślik.

Zespół Szantowy

Aleksandra Januś odbiera nagrodę w kategorii Rejs Morski

Fundacja Szansa z nagrodą za Rejs Szkoleniowy dla Dzieci.

Maciej Kurowski - laureatem w kategorii Żeglarska Osobowość Roku 2017

Dyrektor Marzena Czyż i uczniowie SP w Szarowie z Nagrodą Specjalną.

Aleksandra Januś odebrała nagrodę za rejs morski Żeglarze Mórz Południowych

Maciej Kurowski - Osobowość Żeglarska Roku Powiatu Wielickiego

Władysław Dąbrowski -Prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Kapitan Żeglugi Wielkiej. Gość Specjalny Gali

Stefan Wydziałkiewicz - V-ce Komandor Yacht Klubu Polski Kraków.

Uczstnicy Gali 2017